במפגשיה, משתפת חלי לוי אלדר את המקורות והרעיונות לכתיבת סיפוריה ושיריה. חלי מעלה בפני הילדים את חשיבות הערכים המהווים את יסודות כתיבתה ומדגישה את ה"דרך" ליצירת ספרי הילדים שהוציאה לאור: איך נוצר ספור? תהליך יצירת ספר, חשיבות המאייר בספר ילדים ועוד. בנוסף, היא מדגישה את חשיבות הטקסט הספרותי כמעורר שאלות (פילוסופית ילדים).

נמלת הקסם - ספר ילדים

נְמָלַת הַקֶּסֶם

שעת סיפור מרתקת וקסומה על ילד חכם המנסה למצוא פתרונות יצירתיים לכל המתרחש בחדרו, בליל יום ההולדת שלו. במפגש מעלים ילדי הגן רעיונות והשערות כיצד לגשר בין עולם הדמיון והמציאות. האם יצליחו?

מיועד לגילאי 3 -6.

איור, מילים, התבוננות

אִיּוּר, מִלָּה, הִתְבּוֹנְנוּת

מפגש ספרותי לילדי ביה”ס היסודי, אשר כל כולו התבוננות ודמיון. בעזרת איורים, לומדים הילדים שאת אשר מבינים במלל, ניתן להשלים ולבאר ע”י איור והתבוננות בעולמם הסובב ולהפך. הילדים שותפים פעילים במפגש ומעלים רעיונות יצירתיים לכל אורכו. המפגש מלווה במצגת מולטימדיה.

מיועד לילדי כיתות א – ב.

דרך המילים השמחות

דֶּרֶךְ הַמִּלִּים הַשְּׂמֵחוֹת

סיפור אישי הסטורי מרגש, המבוסס על חיי משפחתה של חלי לוי אלדר. הרצון לשרוד בתלאות החיים דרך שימוש בדמיון, אופטימיות ומילים שמחות – יצר את הספר “אגדת המילים השמחות”, אשר נכתב במקורו למבוגרים והותאם לילדים. הסופרת משתפת את הילדים במקורות האמיתיים לכתיבת הספר ועד להתהוותו.

המפגש מלווה במצגת צילומים של ה”דרך” המרתקת שעברה המשפחה בִּמְדִינָה קְטַנָּה, בִּרְחוֹב קָטָן, בְּבַיִת קָטָן  ועד שהגיעה להכרה בייחודה.

המפגש מעורר אצל הילדים שאלות ותהיות. חלק ממנו מיועד לרב שיח בין הילדים והסופרת.

מיועד לילדי כיתות ג – ו.

דילוג לתוכן