אגדת המילים השמחות - ספר ילדים

אַגָּדַת הַמִּלִּים הַשְּׂמֵחוֹת

במדינה קטנה, ברחוב קטן, בבית קטן, גרה משפחה מיוחדת. בני המשפחה מדברים בשפה שונה מהמקובל. הם מקשטים את המילים וממציאים “מילים שמחות” המייחדות את הווייתם. השמועה על “המילים השמחות” מתפשטת ומגיעה לעיר הבירה “מלל”. מועצת המילים מתייחסת בכובד ראש לתופעה. כבוד השופט העליון וחברי המועצה מטפלים בבעיה ברצינות רבה, עד לפתרון המיוחל.

הסיפור מיועד לקטנים וגדולים. הוא נכתב בחריזה הומוריסטית המותאמת לעולם הילדים וקורץ גם למבוגרים. הרעיון המנחה את העלילה, רומז שאל לנו לפחד מאימוץ נורמות חדשות, גם אם הן שונות מהמקובל. הן עשויות להיטיב את חיינו, אפילו אם מדובר רק במילים…

איורים: יעל פושקין | הפקה: “נוצה” | ספרי “פִּלְפֶּלֶת” 

מיועד לגילאי 5+ ולכל המשפחה.

לסיפור שלי יש חבר - ספר ילדים

לַסִּפּוּר שֶׁלִּי יֵשׁ חָבֵר

“לסיפור שלי יש חבר” מדגיש את הנחיצות בחברות ואת ה”מסע” להשגתה.

יש בסיפור נגיעות קלות, במושג ה”אגו” הפרוידיאני, אשר מלווה את העלילה, בחריזה קולחת, המותאמת לילדים. איוריה המעניינים של יונת קציר, שוזר מוטיב כובעים יצירתי, המשקף היטב את המצבים ההתנהגותיים, לאורכו של הסיפור. העלילה היא נדבכית ובסופה, מגלים הקוראים שלהיות חבר זה טוב, רצוי ונעים.

איורים: יונת קציר | “אוריון”

מיועד לגילאי 2-7.

נמלת הקסם - כריכה קדמית

נְמָלַת הַקֶּסֶם

האם יש ילד שאינו סקרן לדעת כיצד הפתעה נרקמת?
מה קורה בחדרו של אמיר בלילה שלפני יום ההולדת?

זהו סיפור אמיתי על אמיר, ילד נבון ורגיש, שאוהב בעלי חיים. הוא דואג במיוחד למשפחת הנמלים המתגוררת בגינה ליד התלולית, מתחת לעץ האשכולית. אמיר מצליח סוף סוף לפתור את תעלומת ההפתעה בבוקר יום ההולדת: “נמלת הקסם” מגיעה לביקור דרך החלון! האמנם?

הסיפור מתאר את הקשר המיוחד שקיים בין ילד לאמו ומשלב דמיון, תבונה וסקרנות ילדותית תמימה. סיפור זה מעודד שימוש בדמיון וביצירתיות בפתרון מצבי אי ודאות. השאלות המועלות בטקסט, יש בהן לגרות את הילדים הקוראים למחשבה בונה ומקורית.

איורים: איגור קוביאר | הפקה: “נוצה” | ספרי “פִּלְפֶּלֶת”

מיועד לגילאי 2-7.

דילוג לתוכן