חלי לוי אלדר

שמי חלי לוי אלדר, במקור רחל – על שמן של שתי הסבתות שלי (כי לא היתה אפשרות אחרת…).

מאז היותי ילדה כתבתי הכל, מכל וכל! הרצון לכתוב ספרים “בער” בי בעצמה. גלגולי חיי לקחו אותי למחוזות קצת אחרים וכתיבת הספרים נדחתה. בשלב מסוים החלטתי שהגיעה העת להוציא לאור ספר שירים. באחת משיחותי המעניינות והמפרות עם אמיר בני, עלה הרעיון שלפני פרסום השירים, אוציא לאור ספרי ילדים . מהרעיון הנפלא הזה נולדו בשנה שלאחר מכן, שני ספרים אהובים במיוחד: “לסיפור שלי יש חבר” ו“אגדת המילים השמחות”. סיפור נוסף שנכתב “נמלת הקסם” (אגב, הוא סיפור הילדים הראשון שכתבתי) הצטרף גם הוא בשנה אחרי וה”טריו” נוחלים הצלחה לא מבוטלת בקרב הקוראים הצעירים.

במקביל לתהליך ההוצאה לאור של  “נמלת הקסם” התחלתי בכתיבת ספר למבוגרים, שכל כולו הרהורים, תובנות ולקחי חיים. התחלתי גם את כתיבתו של סיפור ילדים חדש, אשר יהיה הראשון בסדרת ספרים מעניינת ומיוחדת (הפתעה!). כן, גם ספר השירים מתוכנן להתפרסם… מבטיחה לעדכן אתכם בכל התפתחות עתידית…

בין לבין, אני מנהלת את סל התרבות ואת המטה לבטיחות בדרכים בטירת כרמל, מרצה (לילדים ומבוגרים) ומעבירה מפגשים ספרותיים במסגרת סל תרבות לילדי גני הילדים ובתי הספר היסודיים. אוהבת מאוד מאוד כל רגע במפגשים ובהרצאות, במיוחד את אלה עם הילדים. בעיקר מהם לומדת את מהות החיים האמיתיים…

ולמרות שבעיקר (לא רק) עוסקת בספרות, השכלתי התיכונית והאקדמית היא בתחומים אחרים. אני בוגרת בסמ”ת – תיכון טכנולוגי של הטכניון בחיפה והתארים האקדמיים באמתחתי הם בלימודי המזה”ת, סוציולוגיה-אנתרופולוגיה (תואר ראשון) ובניהול ציבורי למנהלים (תואר שני). גם שירותי הצבאי היה רחוק מכל זיקה ספרותית – שרתתי בנח”ל.

עדיין כותבת כל אימת שמתאפשר לי –  עיתונות, כתיבה שיווקית, קופירייטינג ועוד. אפילו דבררתי בעברי ראשי ערים וארגונים ציבוריים, פרטיים ועסקים שונים.

עתה העת לתת דרור ליצירה האמיתית המפעמת בנשמתי… 

דילוג לתוכן